Nawigacja Orange

oceń
ocena: 2.5
głosów: 16
sprawdź

Opis

Dynamiczny rozwój telefonii komórkowej i systemu przesyłu danych w technologii GPS sprawił, że zamiast topornych i trudnych w obsłudze map samochodowych coraz częściej korzystamy ze smartfonów czy urządzeń do nawigacji. Nie dziwi zatem także popularność różnego rodzaju aplikacji i systemów, pozwalających szybko i bezproblemowo dotrzeć do danego miejsca, przy okazji otrzymując sporą ilość informacji o interesujących nas lokacjach. Jednym z przykładów jest Nawigacja Orange przygotowana przez wewnętrzne studio polskiego oddziału tytułowego operatora komórkowego.

Program może pochwalić się bardzo intuicyjnym i czytelnym interfejsem, pozwalającym w łatwy sposób odnaleźć wszystkie najważniejsze funkcje. Podstawą jest oczywiście możliwość lokalizacji naszej aktualnej pozycji na mapie i wyznaczenie trasy, która poprowadzi nas do wybranego punktu. Aplikacja oferuje dwa warianty nawigacji: głosową oraz graficzną, dzięki czemu łatwo trafimy do celu bez konieczności każdorazowego spoglądania na ekran. Nasz wirtualny asystent podróży informuje nas o konieczności zmiany pasa ruchu, ograniczeniach prędkości czy wypadkach, jak również ostrzega o znajdujących się na drodze fotoradarach oraz patrolach policyjnych. W razie zjazdu z zaplanowanej trasy (np. na tankowanie samochodu) program automatycznie przelicza i modyfikuje pozostały odcinek. Nawigacja Orange korzysta ze zbiorów map firm TomTom oraz Emart, co gwarantuje ich regularne aktualizacje.

Dzięki połączeniu z siecią aplikacja na bieżąco pobiera dane o natężeniu ruchu oraz cenach paliwa na zlokalizowanych nieopodal stacjach benzynowych. Ciekawą opcją jest również spis ponad 400 tysięcy punktów handlowych i usługowych, do których możemy się łatwo dostać, wybierając je z listy, bądź bezpośrednio z poziomu mapy.

Korzystanie z programu jest darmowe przez pierwsze 30 dni, a usługa dostępna jest w dwóch wariantach. Tygodniowa opłata za korzystanie z taryfy Orange Basic (pozbawionej m. in. informacji o fotoradarach czy map Europy) wynosi 4,99 zł, natomiast opcja Orange Premium to koszt 9,99 zł.

Aplikacja została udostępniona w ofercie sklepu Windows Phone całkowicie za darmo i wymaga stałego dostępu do Internetu.

Zrzuty ekranu

pobierz aplikację

wyślij link: sms (usługa tylko dla klientów Orange)
zeskanuj kod QR:
kod QR
jak działają kody

Inne aplikacje Orange

  • Mój Orange

    Czasochłonne śledzenie papierowych faktur i przeglądanie dokumentów ze...

    ocena:
  • Telewizja Tu i Tam

    Telewizja Tu i Tam: Twoje ulubione filmy i kanały tv w zasięgu...

    ocena: